Karma dla psa

Jak wybrać odpowiednią karmę dla psa?

Większość osób, które posiadają psa, nie wie, jaka karma dla psa będzie odpowiednia. Uważają oni, że karma to karma, jednak nie jest to prawdą. Na rynku dostępne są lepsze i gorsze karmy. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, aby karma dla psa zawierała odpowiednią ilość mięsa, białka, witaminy z grupy B czy też wielu innych pierwiastków. W związku z tym prezentujemy kilka najważniejszych porad związanych z wyborem odpowiedniej karmy dla psa.

Mięso

Najważniejszym składnikiem w karmie dla psów jest mięso. Jednak musi być to mięso, a nie MOM, MDOM czy też inne składniki mięsne. Im więcej naturalnego mięsa, tym lepiej i dlatego też należy bardzo mocno zwracać uwagę na ten temat. Ewentualną alternatywą dla mięsa może być mączka mięsna bądź też rybna. Jest to zmielone mięso. Warto uważać także na napisy kurczak, ponieważ w tym przypadku samego mięsa może być niewiele, ponieważ w skład kurczaka wchodzą także skóry, chrzęści i wszystko inne co tylko można zmielić.

Najważniejsze składniki

Kolejność wymienianych składników ma bardzo duże znaczenie, tak samo, jak w przypadku dań przygotowanych dla ludzi. Kolejność składników wymieniana jest na podstawie ilości składników przed ich ilości przed przetworzeniem. Po przetworzeniu pierwszego składnika może być mniej niż tego drugiego, jednak i tak będzie on wymieniony jako pierwszy. Dodatkowo większość producentów karm używa ilości mięsa świeżego. Generalnie temat nie jest prosty i dlatego też warto wybierać karmy, w których trzy pierwsze składniki są mięsne. Gwarantuje to odpowiednią ilość mięsa w karmie. Kolejną istotną zasadą jest fakt, że jeśli pośród pierwszych pięciu składników sporą część stanowią zboża.

Im mniej zboża, tym lepiej

Bardzo niewiele karm w swoim składzie posiada samo mięso i inne składniki odżywcze. Zboża, kasze i inne tego rodzaju składniki powinny być unikane ze względu na to, że mogą być silnymi alergenami dla naszych czworonogów. Jeśli w składzie będzie kasza itp. w dużej ilości to karma dla psa może powodować swędzenie skóry, wzdęcia, zmniejszenie odporności oraz wiele innych negatywnych kwestii.

Opakowanie nie ma znaczenia

Większość marketingowców stara się przyciągać uwagę, wykorzystując pewne utarte schematy jak uśmiechnięte pieski, merdanie ogonem, mięso czy też inne rzeczy znajdujące się na opakowaniach. Karmy zwykle są także sprzedawane pod postacią kolorowych kuleczek, które przyciągają ludzki wzrok. Warto więc wybierać brzydkie kulki, ponieważ zwykle im ładniejsze opakowanie, tym bardziej przetworzone wnętrze, a dodatkowo świadczy o tym, że najprawdopodobniej wybrana karma dla psa jest niskiej jakości.

Jak widać odpowiedni wybór karmy wcale nie jest taki prosty i dlatego też należy całą kwestię bardzo mocno przemyśleć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *